Katalog tianDe 2024

Ekosféra Tiande - bezpečné praní - koule na praní tianDe

Ekosféra Tiande - bezpečné praní - koule na praní tianDe

Otázka praní vznikla od okamžiku, kdy člověk vynalezl nit a ušil první kousky košile a kalhoty. A v ten okamžik vznikla otázka: Jakým způsobem to oblečení vyprat?

 

A tak vznikl mechanický způsob praní.

 

Ve starověkém Řecku vznikl takovým způsobem, že tam na břehu řeky kopali v jílovité půdě díry, které nalévali vodou, naházeli tam oblečení a posléze to oblečení šlapali nohama. Kvalita takovéhoto  způsobu praní prádla byla velmi nízká.

Okolo roku 1797 už se to zlepšilo, byla vynalezena prací deska, která zvýšila nejen kvalitu praní, ale ulehčila samotný způsob praní.

 

V r.1900 se objevila v Evropě první pračka - bylo to v Německu a byla na to použita máselnice - dřevěný sud s rotujícími lopatkami s ručním pohonem.

 

Začátkem 20.století první pračky dorazili i do Ruska. Hned tyto kusy byli vyprodány, avšak Rusové důvtipně zase zpátky z praček udělali máselnice a nadále prali v řece.

S rozvojem průmyslu vznikly nejenom první pračky ale vznikají i první vzorce pracích prostředků.

 

Tím, kdo se o prostředky zasloužil byl v r.1876 Fritz Henkel a základem směsi byl křemičitan sodný a soda.

 

V dnešní době, s rozvojem vědy, mnohé ze složek jako je chlor, fosfáty, oxid křemičitý a jiné další, byli použity a využity během první a druhé světové války k vytvoření chemických zbraní. A právě proto je v dnešní době spousta prostředků chemicky závadných a bohužel se nedají tyto látky mnohdy vyprat na 100% z našeho prádla.Prací prostředek je přitom v současné době nejčastější výrobek pro domácnost.

Ve většině domácnostech se pere každý den, nebo obden, podle toho, jestli jsou v rodině malé děti.

 

Každý prací prostředek obsahuje povrchově aktivní látky a fosfáty, bohužel toto jsou nejlevnější a zároveň nejagresivnější PALI. Čím vyšší je pěna, tím vyšší je pak koncentrace povrchově aktivních látek. A jelikož mi nemáme kvalitní ani ideální čističky vod, přes potrubí se tyto látky pak dostávají do řek a jezer.

 

V r.1960 výrobci pracích prostředků tvrdily, čím vyšší bude pěna, tím vyšší bude účinek. Opak je pravdou.

 

Kromě toho aktivní látky zvyšují skleníkový efekt, snižují schopnost oceánu absorbovat oxid uhličitý produkovaný naší civilizací. To vede ke globální změně klimatu, která je pak spojena s hurikánem, suchem, snížením zásob pitné vody, ale i k zániku živočišných druhů.

Tyto aktivní látky se nám do domácnosti vracejí s pitnou vodou v takové koncentraci, v jaké je vylíváme do odpadních vod. A to vede k tomu, že povrchové látky se usazují 0,6 % v játrech a 1,96% se usazují v mozku.

Aktivní látky pak v těle působí jako jedy, porušují celistvost buněk a mají velmi nepříznivý vliv na přenos nervových impulzů( více se objevují nemoci jako Alzheimer, nebo roztroušená skleróza).

20.století je bráno jako nemoc špinavých rukou - objevují se dyzenterie, salmonely, paraziti, střevní infekce

21.století je pak  bráno jako nemoc čistých rukou-zvýšeně se vyskytují ekzémy, dermatitidy, psoriáza, alergická rýma, bronchiální astma.

Zároveň vzniká chemický imunodeficit - zvýšená citlivost na mnoho chemických sloučenin, vznik mnoha alergických reakcí na minimální koncentraci chemických látek, kdy tvoří až 20% nárůst.

  • Fosfáty: přispívají k rychlejšímu průniku přes lidskou pokožku, jde o nejkratší transdermální cestu.

To podporuje destrukci kostí, nástup osteoporozy (neinfekční onemocnění), 4.místo na světě u srdečního onemocnění, nárůst onkologických nemocí, cukrovku

  • Povechově Aktivní Látky-se usazují v orgánech, zhoršují krev

 

Fosfáty produkují sinice a ničí všechny obyvatele ekosystému (řek a jezer). Úmrtnost lidí na rakovinu co konzumují vodu z těchto vod je 5x vyšší.

 

Ekosphera Tiande neobsahuje ani povrchově aktivní látky ani fosfáty.

- Ekosphera se skládá z granul turmalínu, Zeolitu, kovu vzácných zemin

- mohou používat všichni členové rodiny, od těch nejmenších,

- pracují stejným způsobem jako prací prostředek-tedy s vodou, jako základní prací prostředek toho dosáhneme snížením povrchového napětí.

- Ekosphery mění povrchové napětí vody, působí na vodu slabými střídavými elektromagnetickými poli, které vznikají při pohybu turmalínu.

 

Turmalín je polodrahokam, přes který proniká elektrický proud.

Zeolit-má pórovitou strukturu, póry jsou velikosti molekul a působí jako houba-jsou schopny absorbovat soli z vody, voda je tak měkčí a prádlo je vzdušnější.

Kovy přírodních látek-zlepšují kvalitu praní, tím se zvyšuje vodivost vody.

 

Ekosphéra MODRÁ- obsahuje STŘÍBRO- které má antibakteriální a dezinfekční účinky

 

Ekosphéra ZELENÁ-obsahuje turmalín, Zeolit,kovy

 

- při praní nepoškozuje vlákna tkanin a neporušuje barvy, látky se stávají měkčí a elastičtější, odpadá potřeba použití aviváže

- pereme li bílé prádlo je vhodné do praní přidat 1PL mýdlového oříšku(ten zvyšuje kvalitu praní), doporučuje se prát na 40 st. i zašpiněné montérky :D.

- praní je ekonomicky výhodné, jedna prací várka vychází na cca 2,80 Kč, kdežto várka prádla praného v běžném pracím prostředku vychází na 18-28 Kč.

- nákupem sponzorujete vysazování 1 jehličnatého stromu( jehlličńany produkují většinu kyslíku na Zemi!).

- v minulých staletích jehličnany tvořily celou Evropu- nyní ne více než 1/3 její plochy, a proto zvětšit plochu lesů je v našem zájmu.

Použití Ekosphéry:

1) Vyčistit pračku-spustíme 1 prací cyklus s 250g jedlé sody, nebo nalejeme do bubnu 1l octu.

2) Počítejte s tím, že 1-2 praní může zašpinit vaše prádlo, jak se pročištuje pračka

3) je vhodné obě koule dát do pračky v sáčku na jemné prádlo

4) perte s minimem odstředění, aby koule do sebe nenarážely a nerozbily se

5) Teplota praní by neměla přesahovat 60 stupnů, a příliš horká voda ničí koule

6) Neprat v nich vlnu ani hedvábí

 

Turmalín reaguje čím víc vody, tím je to lepší.

Skladujte na suchém místě, jednou za měsíc vystavte na slunném místě, v zimě pak na topení max.2h.


autor článku: Jana Sandholcová

 

 

Pokud máte zájem tianDe objednávat se slevou více, jak 30% (naše zákaznická kartička je zdarma a bez jakýchkoliv závazků) - neváhejte mne kontaktovat, budu se Vám věnovat a odpovím na Vaše dotazy...


Napište mi na Facebook: TianDe - krása a zdraví
Email: saja.tiande@seznam.cz
Telefon: 607 64 88 24

Další z článků ohledně tohoto produktu přímo tady: TianDe - tablety s extraktem z jader vinné révy tianDe

 Články

2020-07-29
Ekosféra Tiande - bezpečné praní - koule na praní tianDe

Otázka praní vznikla od okamžiku, kdy člověk vynalezl nit a ušil první kousky košile a kalhoty. A v ten okamžik vznikla otázka: Jakým způso

2019-10-02
tianDe - Jak hýčkat své nožky, aby byly nejen krásné ale především zdravé

Věděli jste, že u nás pedikúra nemá až tak velkou tradici?   O nohy bychom se měli starat po celý rok, protože jsou chloubou každé ž

2019-08-12
Talisman tianDe

Talisman od tianDe? Tento malý pytlíček ocení především maminky s dětmi, které potřebují mít v kabelce malou lékárničku pokaždé k d